W czym możemy Tobie pomóc?

Który typ produktu wymaga pomocy?

Smartfony i tablety

W celu zmiany języka w urządzeniu na inny należy wykonać następujące kroki.

– Wejdź w USTAWIENIA (ang. SETTINGS) urządzenia.

– Następnie wybierz: Language and input > Language.

– Wybierz język który preferujesz.

Gotowe.

Szczegółowa instrukcja dostępna jest TUTAJ.

Uwaga – dane użytkownika i pobrane aplikacje zostaną usunięta. Wykonaj kopię zapasową.

– Wejdź w USTAWIENIA (ang. SETTINGS) urządzenia.

– Znajdź pozycję „KOPIA I KASOWANIE DANYCH”.

– Kliknij „RESETUJ TABLET/TELEFON”.

– Potwierdź zgodę na przywrócenie ustawień w urządzeniu.

Szczegółowa instrukcja dostępna jest TUTAJ.

Gotowe.

W celu wprowadzenia poprawnej konfiguracji dla sieci AERO2 należy ustawić następujące parametry w urządzeniu:
1) Wyłączyć WIFI:
Przycisk aplikacji/menu > Ustawienia > WiFi > Ustawiamy na Wyłączone.
2) Uruchomić usługę 3G:
Przycisk aplikacji/menu > Ustawienia > Więcej > Sieci komórkowe > Usługa 3G > Ustawiamy na Aero2 oraz Ustawienia sieci GSM/UMTS ustawiamy na GSM/WCDMA.
3) Uruchomić przesyłanie danych:
Przycisk aplikacji/menu > Ustawienia > Zarządzanie SIM > Połączenia danych > Wybieramy Aero2.
4) Uruchomić roaming danych:
Przycisk aplikacji/menu > Ustawienia > Zarządzanie SIM > Roaming > Roaming danych > Wybieramy Aero2 (w przypadku, jeśli taka opcja jest dostępna, należy wybrać Roaming krajowy).
5) Stworzyć nowy punkt dostępu APN o następujących parametrach:
Przycisk aplikacji/menu > Ustawienia > Więcej > Sieci komórkowe > Punkty dostępowe/Sieci/APN (w od wersji urządzenia) > Klikamy przycisk funkcyjny (oznaczony przeważnie prostokątem obok przycisku funkcyjnego Home oraz powrót) > Nowy APN > W polu nazwa wpisujemy: darmowy > W polu APN wpisujemy: darmowy > Klikamy przycisk funkcyjny (oznaczony przeważnie prostokątem obok przycisku funkcyjnego Home oraz Powrót) > Zapisz > Restartujemy telefon

Gotowe.

Konto w serwisie Google/Gmail nie jest obowiązkowe, jednak jego założenie znacząco zwiększa funkcjonalność urządzenia działającego na systemie Android. Konto jest wymagane do pobierania aplikacji i gier z serwisu Google Play, gdzie dostępne są tysiące aplikacji, które poszerzają możliwości naszego urządzenia. Urządzenie przy pierwszym uruchomieniu zasugeruje, aby takie konto utworzyć – wystarczy podać dane, o które zostaniemy poproszeni – konto zostanie zarejestrowane i będzie od razu gotowe do użycia.

Szczegółowe informacje na temat konta można znaleźć tutaj:https://support.google.com/mail/.

Aby skopiować zdjęcia/film na dysk komputera, podłączamy urządzenie za pomocą kabla microUSB > USB do komputera, po czym gdy na urządzeniu pojawi się komunikat „Połączenie przez USB” – wybieramy opcję „Włącz nośnik USB”. Po aktywowaniu tej opcji urządzenie zostanie wykryte przez komputer i będzie można przesyłać dane między tymi urządzeniami.

W pierwszej kolejności należy wykonać przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych. Opcja ta znajduje się w ustawieniach w zakładce „kopia i kasowanie danych”. Uwaga: dane użytkownika i pobrane aplikacje zostaną utracone. Szczegółowa instrukcja przywracania ustawień fabrycznych znajduje się wyżej. Po przywróceniu ustawień fabrycznych należy ponownie skonfigurować urządzenie i sprawdzić czy działa stabilnie.
Innym rozwiązaniem może być ponowna instalacja systemu Android. Wgrywanie oprogramowania jest zaawansowaną czynnością serwisową którą mogą wykonać jedynie zaawansowani użytkownicy. Zalecamy wykonywanie takiej czynności przez serwis. Należy również pamiętać iż nie do wszystkich modeli urządzeń dostępny jest system do samodzielnej instalacji.

Nie zaleca się korzystania z innej ładowarki niż fabrycznie dołączona przez producenta.

Należy pamiętać że uszkodzenia mechaniczne, które powstały np. w wyniku upadku nie są objęte gwarancją. W tej sytuacji prosimy o kontakt z działem pomocy technicznej pod adresem: pomoctechniczna@overmax.pl lub przez formularz kontaktowy. Proszę w wiadomości opisać okoliczności zdarzenia oraz dokładną nazwę posiadanego urządzenia najlepiej wraz z numerem seryjnym. Dodatkowo prosimy koniecznie przesłać zdjęcia urządzenia (wykonane na włączonym ekranie), które obrazują uszkodzenia. Pomoc Techniczna sprawdzi dostępność odpowiednich części i usług serwisowych dla posiadanego przez Państwa modelu urządzenia i zaproponuje najlepsze z dostępnych rozwiązań.

Kamery i rejestratory

W tej sytuacji należy przywrócić ustawienia fabryczne w kamerze. W tym celu proszę wcisnąć przycisk reset i przytrzymać go przez około 15 sekund. Przycisk reset znajduje się pod kamerą w przypadku kamer wewnętrznych oraz na kablu przy kamerze w przypadku kamer zewnętrznych. Po zresetowaniu kamery należy ponownie zalogować się danymi fabrycznymi które znajdują się na naklejce kamery.

Proszę pamiętać, że podczas resetowania kamery musi być ona podłączona do zasilania.

W tej sytuacji należy przywrócić ustawienia fabryczne w kamerze. W tym celu proszę wcisnąć przycisk reset i przytrzymać go przez około 15 sekund. Przycisk reset znajduje się pod kamerą w przypadku kamer wewnętrznych oraz na kablu przy kamerze w przypadku kamer zewnętrznych. Po zresetowaniu kamery należy ponownie zalogować się danymi fabrycznymi które znajdują się na naklejce kamery.

Proszę pamiętać, że podczas resetowania kamery musi być ona podłączona do zasilania.

Dla każdego modelu kamery IP CAMSPOT przewidziane jest dedykowane oprogramowanie do pobrania w zakładce POMOC na podstronie danej kamery. Ze względu na różną specyfikację poszczególnych modeli kamer nie ma możliwości aby wszystkie modele działały na tym samym oprogramowaniu. Tylko wybrane modele mają taką możliwość (Camspot 3.0, 4.3, 4.4, 4.5).

Szczegółowy wykaz oprogramowania dla kamer CAMSPOT oraz bezpośrednie linki do pobierania programów znajdują się TUTAJ.

Oprogramowanie można znaleźć również w zakładce POMOC na podstronie danego modelu kamery w serwisie overmax.eu oraz dostępne jest z poziomu wyszukiwarki w dziale instrukcje i oprogramowanie.

Opaski i zegarki

Zegarki które posiadają możliwość montażu karty SIM działają autonomicznie i pobierają datę oraz godzinę z sieci. Opaski i zegarki bez kart SIM pobierają godzinę po połączeniu się z telefonem za pomocą dedykowanej aplikacji. W celu ustawienia godziny należy wykonać parowanie zegarka z smartfonem. W tym celu należy pobrać dedykowaną aplikację (informacja o aplikacji znajduje się w instrukcji) na telefon. Po wykonaniu parowania, zegarek automatycznie pobierze godzinę z telefonu z którym jest połączony.

Korzystanie z innej aplikacji niż ta która jest dedykowana w instrukcji dla danego modelu zegarka/opaski może skutkować problem z połączeniem się z zegarkiem/opaską oraz może wystąpić problem z działaniem wszystkich funkcji urządzenia. Producent zawsze rekomenduje użytkowanie urządzenia zgodnie z instrukcją i za pomocą dedykowanego oprogramowania producenta.

Drony

Dron przeznaczony jest dla osób powyżej 14 roku życia.

Omyłkowy montaż śmigieł powoduje utratę ciągu i nośności. Sprawdź czy śmigła na dronie są zainstalowane prawidłowo. Dron posiada dwa rodzaje śmigieł oznaczonych odpowiednie A i B (znaczniki znajdują się na śmigle). Ich montaż powinien odbywać się „krzyżowo” (patrz przykład na zdjęciu poniżej).

 

Dron

RTV

Przed zainstalowaniem i pierwszym uruchomieniem projektora koniecznie zapoznaj się z instrukcją urządzenia. Znajdziesz tam szczegółowe informacje i zalecenia dla konkretnego modelu urządzenia. Niezależnie od modelu projektora aby móc przez długi czas cieszyć się wysoką jakością jego funkcji, nie należy umieszczać go na mokrych powierzchniach, ani w miejscach, gdzie byłby on narażony na bezpośrednie oddziaływanie promieni słonecznych. Nie należy zasłaniać otworów wentylacyjnych projektora. Jeśli temperatura we wnętrzu projektora jest zbyt wysoka, zostanie on automatycznie wyłączony. Ma to na celu ochronę urządzenia.

Sprawdź czy w pilocie są zamontowane baterie. Nie zawsze są one dołączone do zestawu. Sprawdź poprawność zamontowania baterii oraz czy nie są one wyczerpane. Montuj baterie zawsze zgodnie z oznaczeniami na pilocie.

Jeżeli wyświetlany obraz jest zniekształcony (przybiera postać trapezu), należy go skorygować za pomocą pokrętła korekcji Keystone. (sprawdź instrukcję obsługi urządzenia). Zniekształcenie to występuje zawsze wtedy, gdy projektor i/lub powierzchnia projekcyjna nie są ustawione w odpowiedniej pozycji. Należy wówczas przestawić projektor tak, aby zmniejszyć jego kąt względem powierzchni projekcyjnej. Mimo tych ustawień może się jednak zdarzyć, że obraz tuż przy krawędziach będzie mniej ostry.

Większość projektorów posiada regulację ostrości obrazu w obiektywie. Niektóre mają dedykowane pokrętło do regulacji tego parametru. Sprawdź w instrukcji obsługi urządzenia w jaki sposób regulować ostrość obrazu w konkretnym modelu – poprzez obiektyw czy specjalne pokrętło.

INNE

W celu wysłania urządzenia do serwisu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod tym linkiem: http://rma.overmax.pl/. Po wykonaniu tej czynności prosimy wysłać urządzenie (cały komplet) stosując się do danych adresowych podanych po wypełnieniu formularza. Informacja na temat adresu wysyłkowego oraz szczegółów zgłoszenia zostanie również przesłana na podany w formularzu adres e-mail.

Czas oczekiwania na rozpatrzenie reklamacji wynosi od 7 do 21 dni roboczych pod warunkiem posiadania części, w przypadku ich braku termin rozpatrzenia reklamacji może ulec przedłużeniu zgodnie z zapisem w karcie gwarancyjnej. Wszystkie istotne informacje znajdują się w karcie gwarancyjnej, która dołączana jest do urządzenia.

  1. Należy dokonać zgłoszenia chęci kalibracji poprzez serwis rma.overmax.pl wybierając model produktu i wpisując „kalibracja” w pole opis usterki.
  2. Następnie należy spakować alkomat w opakowanie oryginalne lub zastępcze dołączając: dowód zakupu, kartę gwarancyjną oraz kartę kalibracji.
  3. Spakowane urządzenie prosimy dostarczyć do siedziby serwisu Overmax Polska w Poznaniu (61-248) przy ul. Dziadoszańskiej 10 osobiście lub przesyłką na własny koszt. Po kalibracji urządzenie zostanie do Państwa odesłane przesyłką kurierską za pobraniem. Koszt przesyłki zwrotnej wynosi 14,99 zł. Skalibrowane urządzenie można również odebrać osobiście z serwisu Overmax Polska w Poznaniu (61-248) przy ul. Dziadoszańskiej 10.

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Telefon

Adres email

Treść wiadomości

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.